Coraz więcej studentów z zagranicy wybiera Polskę jako kraj, w którym zdobywają wykształcenie wyższe. Aby ten proces odbywał się skutecznie, niezbędna jest integracja obcokrajowców z polskim społeczeństwem.

Ważne, by zatrudnienie studentów z zagranicy odbywało się legalnie, ponieważ tylko wtedy prawa osób pracujących są chronione. Warto pamiętać, że osoby nie będące obywatelami polskimi często muszą mieć dodatkowe pozwolenia na pracę.

W odpowiedzi na te wyzwania powstał program EdWork, zainicjowany przez Pełnomocnika ds. Umiędzynarodowienia Szkolnictwa Wyższego PSRP. Jego celem jest pomoc w legalnym zatrudnianiu studentów zagranicznych w Polsce. Inicjatywa skierowana jest zarówno do studentów polskich uczelni, jak i do młodzieży studiującej  w innych krajach, która zastanawia się nad kontynuacją swojej nauki w Polsce. Partnerem operacyjnym projektu jest Grupa EWL, lider zatrudnienia obcokrajowców na polskim rynku pracy.

Wspólnie z naszymi partnerami (w większości są to duże korporacje międzynarodowe) autorzy programu proponują miejsca pracy na terenie całej Polski. Program startuje 15 października.

Niewątpliwie najważniejsza informacja jeżeli mówimy o prace jest wysokość wynagrodzenia. W przypadku programu EdWork podstawa mieści się w granicach 2400 – 3300 zł netto miesięcznie. Dla studentów studiów stacjonarnych oferujemy pracę dorywczą która pozwoli bezproblemowo łączyć naukę i pracę.

Dla uczestników programu przewidziane są tematyczne warsztaty edukacyjne oraz wycieczki, które pozwolą zapoznać się z kulturą i historią Polski.

Osobę zainteresowane prosimy o zapełnienie ANKIETY która pozwoli nam dopasować ofertę do Państwa wymagań.

Follow by Email
Facebook
Instagram